Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Płatności bezgotówkowe

Polna droga zimą

Budynek Urzędu Gminy

Zespół Folklorystyczny Klekociaki

Wschód słońca nad rzeką Nurzec

Podlaskie Spotkania 2016

Projekty zrealizowane

Artykuły

 • Klub Przedszkolaka BOCIEK

  logo projekt

  Pomysł na projekt Klub Przedszkolaka BOCIEK zrodził się podczas rozmów z kobietami, które chciały być aktywne zawodowo, ale nie mogły z powodu braku opieki nad dzieckiem. Pani Dorota Kędra - Ptaszyńska pracująca wtedy przy Aktywizacji Jednostek Samorządu Terytorialnego i Organizacji Pozarządowych często spotykała się z sytuacjami, kiedy okazywało się, że nie tylko panie, ale i panowie mają świadomość potrzeby posłania dziecka do przedszkola i korzyści z tego płynących.

  Czytaj Więcej o: Klub Przedszkolaka BOCIEK
 • Fabryka Optymizmu 50+

  Celem projektu jest utworzenie Centrum Aktywności Lokalnej (CAL), które będzie oferować nowe metody indywidualnego i środowiskowego wsparcia na rzecz aktywizacji zawodowej i integracji społecznej. Działalność CAL zakłada zaangażowanie społeczności do rozwiązywania konkretnych problemów jako podstawowy element swojej skuteczności.

  Czytaj Więcej o: Fabryka Optymizmu 50+
 • Dziedzictwo kulturowe Gminy Boćki

  Dziedzictwo kulturowe Gminy Boćki - reorientacja zawodowa i nowe miejsca pracy dla osób odchodzących z rolnictwa

  logo projekt

  Dziedzictwo kulturowe, czyli to co było, jest i będzie dumą mieszkańców Podlasia winno i staje się okazją do dostosowania osób odchodzących z rolnictwa do funkcjonowania w zmieniających się warunkach społeczno-ekonomicznych. Staje się szansą na utworzenie miejsc pracy poza rolnictwem przy wykorzystaniu potencjału regionu, nie zapominając o kulturze, tożsamości i jego specyfice.

   

  Czytaj Więcej o: Dziedzictwo kulturowe Gminy Boćki
 • Wyrównać szanse

  Logo

  W okresie październik 2009 – czerwiec 2010 Gmina Boćki realizowała projekt „Wyrównać szanse”. Projekt skierowany był do uczniów Zespołu Szkół w Boćkach i Szkoły Podstawowej w Andryjankach i polegał na dodatkowych zajęciach, które rozwijały zainteresowanie i wyrównywały braki edukacyjne.

  Biuro projektu przed napisaniem wniosku skierowało ankiety do nauczycieli, którzy zgłosili propozycje zajęć jakie ich zdaniem powinny być prowadzone, aby pomóc uczniom. I tak oto w projekcie ujęte zostały takie zadania jak:

   

  Czytaj Więcej o: Wyrównać szanse