Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Płatności bezgotówkowe

Polna droga zimą

Budynek Urzędu Gminy

Zespół Folklorystyczny Klekociaki

Wschód słońca nad rzeką Nurzec

Podlaskie Spotkania 2016

Wspieranie rodziny

Artykuły

 • Wspieranie rodziny

  Ustawa z dnia 9 czerwca 2011 r.  o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej ( Dz.U. z 2020 r, poz.821 ze zm.) reguluje kwestie prawne związane z wspieraniem rodziny i systemem pieczy zastępczej.

  Rodzinie przeżywającej trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych wójt zapewnia wsparcie , które polega w szczególności na:

  Czytaj Więcej o: Wspieranie rodziny
 • RODZINA WSPIERAJĄCA

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Boćkach zachęca rodziny do współpracy z asystentem rodziny we wspieraniu rodzin przeżywających trudności w zakresie opieki i wychowywania dzieci. Pomoc i wspieranie tych rodzin wyrażać się będzie przyjęciem na siebie roli RODZINY WSPIERAJĄCEJ.

  Zgodnie z zapisem art. 29 ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, w celu wspierania rodziny przeżywającej trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczej rodzina może zostać objęta pomocą rodziny wspierającej. Rodzina wspierająca, przy współpracy asystenta rodziny, pomaga rodzinie w:

  Czytaj Więcej o: RODZINA WSPIERAJĄCA
 • Nowe zadanie dla asystenta rodziny – w oparciu o ustawę „Za życiem”

  Zgodnie z ustawą z dnia 4 listopada 2016 r o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem” (Dz. U. poz. 1860) do katalogu zadań asystenta rodziny dodano nowe zadanie. W/w ustawa poszerzyła wachlarz zadań przypisanych asystentowi rodziny polegające na koordynacji wsparcia dla kobiet w ciąży i ich rodzin posiadających zaświadczenie o  ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniu albo nieuleczalnej chorobie zagrażającej życiu dziecka, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu.

  Czytaj Więcej o: Nowe zadanie dla asystenta rodziny – w oparciu o ustawę „Za życiem”