Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Płatności bezgotówkowe

Polna droga zimą

Budynek Urzędu Gminy

Zespół Folklorystyczny Klekociaki

Wschód słońca nad rzeką Nurzec

Podlaskie Spotkania 2016

Drodzy Strażacy!

Ochotnicza Straż Pożarna to nie tylko strażnica i sprzęt, to także grupa ochotników (kobiet i mężczyzn), która coraz częściej swym poziomem wyszkolenia, wiedzy i umiejętności ratowniczych dorównuje kolegom z PSP.

Bycie strażakiem ochotnikiem to nie praca, to służba dla drugiego człowieka, z której chętnie wykorzystane przez strażaków ochotników wnioski i doświadczenia, pomogą im doskonalić swoją wiedzę, doświadczenie i osobowość, jeśli tylko sami tego będą chcieć. Służyć w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej oznacza służyć ludziom z ponad milionem innych ochotników z całego kraju, stać na straży bezpieczeństwa oraz działać w myśl strażackiej maksymy: ,,Bogu na chwałę, ludziom na pożytek!’’.

 

Drodzy Strażacy to dzięki waszej ciężkiej pracy i trwania na posterunku staracie się wypełniać z godnością nałożony Wam przez Waszych poprzedników obowiązek tworzenia wizerunku strażaka jako człowieka prawego i oddanego swojej ojczyźnie. Wzięliście też sobie do serca wypowiedź Bolesława Chomicza – żarliwego Polaka i kreatora polskiego ochotniczego ruchu strażackiego, który powiedział: „Każdy więc, choć na skromnym swym posterunku obywatelskim niech pamięta, że jest włodarzem ojcowizny swojej, że jeśli pracę poświęca otoczeniu, to lepsze jutro dla przyszłych pokoleń zapewnia”.

„Obywatele – Strażacy! Pielęgnujcie pod Waszymi mundurami nie tylko miłość bliźniego i poświęcenie się, lecz na podłożu Waszych karnych, dobrowolnie organizowanych drużyn, przyświęcajcie ogółowi przykładem dyscypliny społecznej, poszanowaniu ustroju i władz Państwa własnego, a o jego spoistość, rozwój i potęgę ustawicznie nawołujcie!”

Niech te słowa naszego wielkiego patrioty Bolesława Chomicza na zawsze zapadną w Wasze serca i towarzyszyć Wam będą podczas waszej, jakże trudnej służby dla drugiego człowieka.