Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Płatności bezgotówkowe

Polna droga zimą

Budynek Urzędu Gminy

Zespół Folklorystyczny Klekociaki

Wschód słońca nad rzeką Nurzec

Podlaskie Spotkania 2016

Święto patrona strażaków- Św. Floriana

Z okazji Święta Strażaka w niedzielę 6 maja 2018 r. została odprawiona uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym w Boćkach w intencji strażaków. Celebrował ją ks. proboszcz Jan Henryk Bałdyga. Zgromadzili się na niej licznie strażacy z naszej gminy na czele z pocztem sztandarowym. Głównym zaproszonym gościem był Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim Waldemar Kudrewicz.

Nie zabrakło też przedstawicieli Klekociaków. W następną niedzielę 13 maja o godz. 10.00 w Cerkwi Prawosławnej Zaśnięcia NMP w Boćkach została odprawiona Święta Liturgia w intencji strażaków. Podobnie jak w Kościele licznie zgromadzili się druhowie i druhny na czele z pocztem sztandarowym. Przybył także w swoich pięknych strojach ludowych zespół Klekociaki. Po zakończeniu wspólnej, ekumenicznej modlitwy zabrał głos Komendant PSP w Bielsku Podlaskim wyrażając swoją wdzięczność proboszczowi ks. Mirosławowi Niczyporukowi oraz złożył życzenia wszystkim strażakom z okazji ich święta.

Strażackie remizy mają ważne i szczególne znaczenie w życiu lokalnych wspólnot, tak jak tradycje przekazywane wiernie kolejnym pokoleniom. Wyrażamy podziękowanie za udział w uroczystościach państwowych i kościelnych. Jesteśmy pełni uznania dla zaangażowania i osiągnięć sportowych strażaków naszej gminy. Życzymy wielu lat w zdrowiu, sukcesów w życiu zawodowym, w pracy społecznej oraz szczęścia w życiu osobistym.

Najlepsze życzenia za znakomitą pracę, ofiarną służbę i bezcenną działalność społeczną!