Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Płatności bezgotówkowe

Polna droga zimą

Budynek Urzędu Gminy

Zespół Folklorystyczny Klekociaki

Wschód słońca nad rzeką Nurzec

Podlaskie Spotkania 2016

„Ognisty Ratownik - Gorąca Krew” – Druhowie i Druhny z Bociek na podium

Nie lada sukcesem może się pochwalić jednostka OSP Boćki. W roku ubiegłym Druhowie i Druhny z Bociek wraz z osobami towarzyszącymi oddali blisko 45 900 ml krwi w akcji honorowego, a tym samym zajęli III miejsce w etapie okręgowym XI edycji programu „Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie: Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” 2016 r., w kategorii „Najaktywniejsza Jednostka OSP”.

Celem akcji jest poprawa zaopatrzenia służby zdrowia w krew, aktywizacja lokalnych środowisk strażackich w honorowym krwiodawstwie, zacieśnienie współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża na wszystkich poziomach organizacyjnych z odpowiednimi strukturami Państwowej Straży Pożarnej i Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, wypracowanie stabilnego modelu uczestnictwa strażaków zawodowych i ochotników w ratowaniu życia ludzkiego poprzez oddawanie krwi oraz popularyzowanie przez nich honorowego krwiodawstwa i zachęcanie lokalnych społeczności do czynnego uczestnictwa w tej formie humanitarnej działalności na rzecz drugiego człowieka.

W 2016 roku zorganizowano 5 akcji honorowego krwiodawstwa, w których łącznie zarówno strażacy jaki osoby towarzyszące oddały 57,150 l krwi, w tym: OSP Boćki 45 900 ml; OSP Andryjanki 5 400 ml; OSP Dubno 4 500 ml oraz OSP Wygonowo 1 350 ml krwi. W kategorii najaktywniejsza jednostka OSP – ocenie podlega efektywność działań promocyjno-organizacyjnych – ilość krwi pozyskanej w ramach programu w przeliczeniu na jednego strażaka w jednostce.

Przed nami kolejny rok i kolejna edycja programu „Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie: Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. W związku z tym mamy nadzieję na poszerzenie grona honorowych krwiodawców w gminie Boćki, w myśl dewizy strażackiej: „Bogu na chwałę - ludziom na pożytek”.

foto

scena osp