Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

10 stycznia 2018

OGŁOSZENIE

logoOGŁOSZENIE o zamiarze połączenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Boćkach  i Gminnego Ośrodka Kultury w Boćkach

Ogłasza się zamiar połączenia samorządowych instytucji kultury Gminnej Biblioteki Publicznej w Boćkach i Gminnego Ośrodka Kultury w Boćkach i utworzenia jednej gminnej jednostki organizacyjnej działającej w formie samorządowej instytucji kultury pod nazwą – Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Boćkach.

Czytaj więcej o: OGŁOSZENIE
9 stycznia 2018

Zakaźne choroby zawodowe rolników i związane z nimi świadczenia wypłacane przez krus

logoChoroba zawodowa rolników, to choroba która powstała w związku z pracą w gospodarstwie rolnym, jeżeli objęta jest wykazem chorób zawodowych określonych w przepisach wydanych na podstawie Kodeksu Pracy. Choremu, który jest ubezpieczony w KRUS, przysługuje prawo do jednorazowego odszkodowania z tytułu stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu albo też renty z tytułu niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym.

Czytaj więcej o: Zakaźne choroby zawodowe rolników i związane z nimi świadczenia wypłacane przez krus
22 grudnia 2017

Bezpłatne szkolenia dla rolników

logo

Izba Adwokacka w Białymstoku będzie prowadzić cykl nieodpłatnych szkoleń skierowanych do rolników z zakresu prawa cywilnego i rodzinnego.

Czytaj więcej o: Bezpłatne szkolenia dla rolników
19 grudnia 2017

Afrykański Pomór Świń i ptasia grypa

podlaskie logoWojewództwo podlaskie jest regionem szczególnie ciężko dotkniętym ASF, dlatego też niezwykle istotne jest respektowanie zasad bioasekuracji, które zmniejszą ryzyko rozprzestrzeniania się chorób. Nie należy zapominać również, że cyklicznie – wraz z migracjami ptaków – wzrasta ryzyko związane z wystąpieniem ptasiej grypy. Dla Państwa wygody zebraliśmy ważne materiały, z którymi powinni zapoznać się wszyscy hodowcy trzody chlewnej i drobiu. Pamiętaj, że to błąd człowieka w wielu przypadkach może powodować rozprzestrzenianie się chorób! Przeczytaj i dowiedz się więcej o bioasekuracji, aby chronić swoje gospodarstwo.

Czytaj więcej o: Afrykański Pomór Świń i ptasia grypa